INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:53 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Będzie porozumienie w sprawie weta? Ustalono szczegóły kompromisu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Jak powiedział dziennikarce radia RMF FM unijny dyplomata, najprawdopodobniej udało się już ustalić kompromis w sprawie polskiego weta ws. budżetu UE.

Miałby on polegać na tym, że chociaż rozporządzenie o mechanizmie praworządnościowym zostanie bez zmian, to jednak zostaną przyjęte istotne „wytyczne”, precyzujące jego zastosowanie.

- reklama -

Przede wszystkim ten mechanizm ma nie być stosowany we wszystkich kwestiach niepokojących polskie władze. Czyli ma nie dotyczyć praw rodziny, przyjmowania imigrantów czy też legalizacji małżeństw homoseksualnych. Ma się również pojawić zapewnienie, że działalność mechanizmu ma zostać ograniczona do ochrony budżetu UE przed niewłaściwym wykorzystaniem pochodzącym zeń funduszy.

– Ma być więc wskazanie na korupcję, co ma upewnić polskie czy węgierskie władze, że pieniądze nie będą odbierane ze względów politycznych – podsumował przewidywane zmiany brukselski urzędnik.

Źródło: RMF FM

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x