INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:30 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wojsko dowozi respiratory i kardiomonitory do miejskich szpitali

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Wojsko przetransportowało 37 respiratorów i 54 kardiomonitorów z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych do miejskich szpitali – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

“37 respiratorów i 54 kardiomonitorów przetransportowali dziś z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych żołnierze brygad logistycznych IwspSz (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych – PAP) do szpitali w Warszawie, Łańcucie, Starachowicach, Poznaniu i Wrocławiu” – napisał w środę na Twitterze Błaszczak.

- reklama -

Wcześniej informował, że wojsko uczestniczy w transportach środków ochronnych wykorzystywanych do walki z epidemią koronawirusa. Podał, że wojskowe samoloty transportowe przywiozą do Polski 19 ton odzieży ochronnej dla medyków, w tym maski, rękawiczki i kombinezony. W lotach do Warszawy i Wrocławia zostaną wykorzystane wojskowe samoloty Airbus (dawniej CASA) C295 i C-130 Hercules, a także ukraiński An-124 Rusłan, którego lot współorganizuje wojsko.

W środę w przeciwdziałanie epidemii koronawirusa jest zaangażowanych blisko 9 tys. żołnierzy i pracowników wojska.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Morawiecki wyprzedził Trzaskowskiego. Duda z tragicznym wynikiem [SONDAŻ]

Najnowszy sondaż IBRiS pokazuje zaskakujący trend w krajowej polityce. Mateusz Morawiecki jest liderem zaufania, a tuż za nim znalazł...

Przeczytaj jeszcze to!