INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

15:52 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy Unia przetrwa epidemię?

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

To pytanie jest stawiane coraz głośniej we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej.

Podczas wywiadu udzielonego BBC premier Włoch Giuseppe Conte ostrzegł, że Unia może wkrótce upaść. Punktem krytycznym będzie moment, w którym tzw. oszczędna czwórka Unii, czyli Niemcy, Austria, Holandia i Finlandia zablokują unijną pomoc dla południowych członków bloku, zmagających się z kryzysem gospodarczym wywołanym przez epidemię koronawirusa. Znaczącą pomoc ekonomiczną popierają Francja, Belgia, Luksemburg, Irlandia, Grecja, Słowenia i Portugalia.

- reklama -

Conte uważa, że zaczynający się kryzys ekonomiczny „jest największym wyzwaniem od czasów II wojny światowej”. – Jeśli nie wykorzystamy okazji, by tchnąć nową energię w projekt europejski, ryzyko niepowodzenia jest realne – powiedział szef włoskiego rządu.

Podobne przesłanie Conte przedstawił w wywiadzie udzielonym niemieckiej bulwarówce „Bild”, mówiąc, że zwłaszcza teraz Unia wymaga współdziałania. – W przeciwnym razie będziemy musieli spisać Europę na straty i wszyscy będą działać samodzielnie. Nie możemy sobie pozwolić na koniec w rodzaju: „operacja się udała, tylko pacjent zmarł”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dwa lata więzienia i ponad 135 tys. złotych kary za „leczenie homoseksualizmu”. Nowe prawo przeszło głosami prawicy

Do dwóch lat więzienia i 135,8 tys. złotych kary przewiduje nowe prawa za leczenie homoseksualizmu. Wysoka kara ma odstraszyć...

Przeczytaj jeszcze to!