INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:41 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

PILNE! Możliwe wprowadzenie stanu wyjątkowego w części województw

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Z uwagi na trudną sytuację na granicy z Białorusią, rząd ma zająć się we wtorek projektem skierowania do prezydenta Andrzeja Dudy, wniosku o wprowadzenie stanu wyjątkowego w części województw, graniczących z Białorusią.

Projekt zakłada wprowadzenie stanu wyjątkowego na części województw podlaskiego i lubelskiego.

- reklama -

– Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30  dni w przygranicznym pasie, na części woj. podlaskiego i lubelskiego. Tam wyłączony będzie katalog pewnych działań związanych z normalnym funkcjonowaniem. Dzięki temu będziemy mogli lepiej uszczelnić naszą granicę i zapobiegać prowokacjom – poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

– Jesteśmy odpowiedzialni za szczelność naszej granicy. Sytuacja jest cały czas kryzysowa, napięta ze względu na to, że reżim Łukaszenki postanowił wypchnąć na terytorium Polski, Litwy i Łotwy osoby przetransportowane z Iraku, bo są to głównie obywatele Iraku, po to, ażeby wprowadzić element destabilizujący na terytorium naszych krajów – powiedział premier.

– Litwa i Łotwa także wprowadziły odpowiednie regulacje. Musimy powstrzymać te agresywne działania hybrydowe prowadzone według scenariusza napisanego w Mińsku – dodał szef rządu.

- reklama -

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x