INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:09 | niedziela | 04.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wiceminister odpowiada dziennikarzowi TVN24! „Namawia pan redaktor do złamania prawa polskiego”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

4 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, na antenie TVN24, odpowiedział dziennikarzowi Konradowi Piaseckiemu na pytanie dotyczące ewentualnego wpuszczenia do Polski, migrantów koczujących przy polskiej granicy.

Piasecki zapytał:

- reklama -

Czy nie możemy wpuścić tych 32 osób i uczynić tę granicę naprawdę na tyle szczelną, żeby to nie był sygnał: przyjeżdżajcie do Polski, tylko raczej sygnał: wykonaliśmy gest humanitarny wobec tych osób, a wobec wszystkich innych tego gestu nie będzie, dlatego że nie będą się w stanie dostać nawet w okolice polskiej granicy?

W ocenie wiceministra, taka propozycja byłaby złamaniem prawa polskiego i unijnego:

Namawia pan redaktor do złamania prawa polskiego, do złamania prawa unijnego. Wpuszczenie tych ludzi jest przekroczeniem prawa, to po pierwsze. Po drugie, jest ustępstwem wobec Łukaszenki, który tylko zobaczy, że w ten sposób może rozgrywać polską debatę publiczną, decydentów politycznych. Wystarczy, że wznieci debatę publiczną w mediach, a media taki nacisk na decydentów wywrą, że ci złamią prawo i ich wpuszczą – odpowiedział Marcin Przydacz.

- reklama -

Po trzecie, za tą grupą przyjdzie kolejna setka, a za tą setką przyjdzie kolejny tysiąc i w ten sposób dzięki naciskowi aktywistów czy mediów pokażemy, że szlak północny migracyjny jest otwarty – powiedział wiceszef MSZ.

Źródło: TVN24

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak to jest z ukrainizacją Polski?

Nadal Ukraińcy blokują chrześcijański pochówek leżących w dołach śmierci 200 tys. ofiar ukraińskich mordów. Wciąż nie obejmuje polska edukacja programami...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx