INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:51 | czwartek | 18.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Brawo! Polska nie będzie wykonywać rezolucji PE dotyczącej małżeństw homoseksualnych

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Unia Europejska chce, aby w każdym kraju osoby będące w związkach jednopłciowych, miały takie same prawa jak osoby heteroseksualne. Parlament Europejski właśnie przyjął rezolucję w tej sprawie.

Jak czytamy w rezolucji:

- reklama -

– „Tęczowe rodziny” i pary tej samej płci powinny mieć taką samą swobodę przemieszczania się i prawo do łączenia rodzin jak inni, a Komisja Europejska powinna podjąć działania przeciwko Rumunii, Węgrom i Polsce w związku z naruszeniem wartości UE – piszą w uchwalonej we wtorek rezolucji w sprawie praw osób LGBTIQ w UE, europosłowie.

W rezolucji stwierdzono, że „małżeństwa” lub zarejestrowane związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim powinny być uznawane we wszystkich państwach członkowskich.

Zapytany o rezolucję szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, wskazuje, iż Polska nie będzie brać jej pod uwagę, gdyż nie ma takiego obowiązku.

- reklama -

Po pierwsze Unia Europejska nie ma żadnych kompetencji w określaniu, kto może zawrzeć związek małżeński w poszczególnych państwach członkowskich. Po drugie różnego rodzaju rezolucje Parlamentu Europejskiego w tym ta, o której rozmawiamy, nie mają żadnej mocy wiążącej dla Polski — zaznaczył szef KPRM na antenie Radiowej Trójki.

I dodał:

Polska ma swoją konstytucję, ma swoje przepisy, będziemy się ich konsekwentnie trzymać, o czym mówiliśmy już niejednokrotnie. W tej sprawie nic się nie zmieniło — dodał.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Max74
16.09.2021 14:35

No , zobaczymy. Rząd już wiele razy się zarzekał a potem robił co mu każą z Brukseli.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Słynny amerykański inwestor – zarobek jest w więzieniach i psychiatrykach

Patrząc na poczynania najsłynniejszego amerykańskiego inwestora, przyszłość świata nie wygląda ciekawie. Najlepszą inwestycją pieniędzy mają być prywatne więzienia i...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx