INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

17:40 | czwartek | 28.10.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Brawo! Polska nie będzie wykonywać rezolucji PE dotyczącej małżeństw homoseksualnych

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Unia Europejska chce, aby w każdym kraju osoby będące w związkach jednopłciowych, miały takie same prawa jak osoby heteroseksualne. Parlament Europejski właśnie przyjął rezolucję w tej sprawie.

Jak czytamy w rezolucji:

– „Tęczowe rodziny” i pary tej samej płci powinny mieć taką samą swobodę przemieszczania się i prawo do łączenia rodzin jak inni, a Komisja Europejska powinna podjąć działania przeciwko Rumunii, Węgrom i Polsce w związku z naruszeniem wartości UE – piszą w uchwalonej we wtorek rezolucji w sprawie praw osób LGBTIQ w UE, europosłowie.

W rezolucji stwierdzono, że „małżeństwa” lub zarejestrowane związki partnerskie zawarte w jednym państwie członkowskim powinny być uznawane we wszystkich państwach członkowskich.

Zapytany o rezolucję szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, wskazuje, iż Polska nie będzie brać jej pod uwagę, gdyż nie ma takiego obowiązku.

Po pierwsze Unia Europejska nie ma żadnych kompetencji w określaniu, kto może zawrzeć związek małżeński w poszczególnych państwach członkowskich. Po drugie różnego rodzaju rezolucje Parlamentu Europejskiego w tym ta, o której rozmawiamy, nie mają żadnej mocy wiążącej dla Polski — zaznaczył szef KPRM na antenie Radiowej Trójki.

I dodał:

Polska ma swoją konstytucję, ma swoje przepisy, będziemy się ich konsekwentnie trzymać, o czym mówiliśmy już niejednokrotnie. W tej sprawie nic się nie zmieniło — dodał.

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Max74
16.09.2021 14:35

No , zobaczymy. Rząd już wiele razy się zarzekał a potem robił co mu każą z Brukseli.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nowa porażka Joe Bidena. Plan rozwiązania problemu zerwanych łańcuchów dostaw poniósł fiasko

Prezydencki plan rozwiązania problemu zerwanych łańcuchów dostaw poniósł fiasko. Zakorkowane porty USA potrzebują pomocy — informuje „The Washington Post”. Zgodnie...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x