INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:40 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dostarczała Polkom tabletki poronne. Jest akt oskarżenia przeciwko aktywistce „Aborcyjnego Dream Teamu”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Do Sądu Okręgowego w Ostrołęce skierowano akt oskarżenia przeciwko działaczce „Aborcyjny Dream Team”. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

47-letnia Justyna W. może trafić nawet na trzy lata do więzienia. W. to aktywistka „Aborcyjnego Dream Teamu”, która udzielała Polkom „pomocy” przy przerywaniu ciąży poprzez dostarczanie tabletek poronnych.

- reklama -

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska wyjaśniła, że postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniem złożonym przez mężczyznę, którego żona, była w 12. tygodniu ciąży.

– Kobieta zamówiła paczkę przez internet na stronie „Ciocia Basia – women help women”. Mężczyzna domyślał się, że w paczce są tabletki poronne – czytamy w komunikacie prokuratury.

W toku postępowania dokonano przeszukania mieszkania kobiety. Śledczy znaleźli u niej tabletki o takim działaniu.

- reklama -

„W oparciu o opinię biegłego ustalono, że leki te zawierają substancję powodującą obkurczenie macicy, co skutkuje wydaleniem jej zawartości. Ustalono także, skąd przedmiotowa przesyłka została nadana” – wyjaśnili prokuratorzy.

W akcie oskarżenia Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zarzuciła Justynie W. popełnienie przestępstw polegających na udzieleniu pomocy przy przerwaniu ciąży poprzez przekazanie co najmniej 10 tabletek zawierających w składzie mizoprostol oraz wprowadzeniu do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego pozwolenia na dopuszczenie go do obrotu.

Ponadto kobietę oskarżono o posiadanie, w celu wprowadzenia do obrotu, innych produktów leczniczych bez stosownego pozwolenia.

- reklama -

Działaczka „Aborcyjnego Dream Teamu” nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x