INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:34 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

KUL reaguje! Wypowiedzią posła Czarnka zajmie się Rzecznik Dyscyplinarny

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

W jednym z programów publicystycznych TVP.Info poseł Przemysław Czarnek (PiS), pokazując swoje zdjęcie, które zrobił w Los Angeles dwóch, niemal nagich gejów, pijących drinki, stwierdził: „Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym”.

Dodał też, że nie uważa iż prawem człowieka jest demoralizowanie innych: „Prawem człowieka jest spacer ojca z dzieckiem po ulicy, a nie bieganie z nagimi genitaliami” – mówił Czarnek.

- reklama -

Słowa posła wywołały burzę. Nawet niektórzy politycy PiS odcięli się od tej wypowiedzi. Protesty i skargi dotarły również do władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, uczelni, której Czarnek jest wykładowcą – adiunktem w Katedrze Prawa Konstytucyjnego.

“W związku z wypowiedzią dra hab. Przemysława Czarnka, dotyczącą równości między ludźmi, uprzejmie informuję, że nie była ona związana z jego działalnością akademicką i w żaden sposób nie może być utożsamiana ze stanowiskiem uczelni.

Władze KUL nie komentują wypowiedzi politycznych, jednak z uwagi na jej treść stanowczo podkreślają, że nie podzielają powyższego stanowiska i nie utożsamiają się z nim” – napisano w oświadczeniu KUL. Powołano się w nim również na Kodeks Kościoła Katolickiego i jego zapis dotyczący przezwyciężania wszelkich form dyskryminacji, jako sprzeciwiającej się zamysłowi Bożemu.

- reklama -

KUL poinformował, że w związku z „wnioskami formalnymi”, które dotarły do władz uczelni, Rektor skierował je do rzecznika dyscyplinarnego.

Poseł Czarnek trwa przy swojej opinii. W programie telewizji Polsat News, w odpowiedzi na cytowane tweety Joachima Brudzińskiego, nie uznał słów partyjnego kolegi, jako adresowane do niego, przedstawił faktyczny przebieg całej sytuacji i dodał: „Nie akceptuję ekshibicjonizmu na ulicach miasta, bez względu na to jak i kto będzie manipulować moją wypowiedzią”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Profesor Bralczyk na cenzurowanym  

Prof. Jerzy Bralczyk to wybitny znawca języka polskiego. Właśnie został ocenzurowany, a jego wykład usunięty z internetu. Okazało się,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx