INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:21 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ruch BLM walczy z… Żydami

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj


Podczas paryskich demonstracji antyrasistowskich lewaccy organizatorzy wznosili antysemickie okrzyki. Wielu uczestników niosło hasła winiące Żydów za policyjną przemoc. Francuska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wzniecania nienawiści rasowej.

– Podczas antyrasistowskich demonstracji w centrum Paryża manifestanci wznosili antysemickie okrzyki, w tym przeciwko „brudnym Żydom” – informuje amerykański portal Breitbart.

Zwolennicy ruchu Black Lives Matter wyszli na ulice, aby wyrazić solidarność z Adamem Traoré. Francuz malijskiego pochodzenia zmarł na posterunku policji w niewyjaśnionych okolicznościach.

- reklama -

Jak relacjonuje Breitbart, wielu zwolenników BLM miało koszulki z napisami „Żądamy wolności dla Palestyny”. Demonstranci nieśli również transparenty „Izrael-laboratorium policyjnej przemocy”.

Na wyraźnie antysemickie, a więc rasistowskie zachowanie uczestników demonstracji zareagowała francuska diaspora. – Hasła poniżające Żydów to hańba dla Republiki i tej sprawy, o jaką rzekomo walczą demonstranci – oświadczył Francis Kalifat z organizacji CRIF reprezentującej francuskie gminy żydowskie.

Organizacja potępiła także skrajnie lewicowego deputata francuskiego parlamentu. Jean-Luc Mélenchon napisał w Twitterze: „antysemickie hasła były z pewnością policyjną prowokacją”.

- reklama -

Na okrzyki wznoszone przez europejskich lewaków solidaryzujących się z BLM zareagował także Europejski Kongres Żydów. – Jeśli wielu wychodzi na ulice protestować przeciwko rasizmowi i nienawiści etnicznej, wznosząc hasła antysemityzmu, czyli rasowej nienawiści, to są kłamcami – napisał przewodniczący Kongresu Mosze Kantor.

– Pokazali w ten sposób, że przyszli na demonstrację tylko po to, aby wyładować własną nienawiść, szkodząc tym samym ważnej sprawie równości wszystkich ludzi – można przeczytać w oświadczeniu.

Europejski Kongres Żydów wezwał władze francuskie do przeprowadzenia śledztwa i uznania osób wznoszących antysemickie hasła za przestępców prowokujących nienawiść rasową.

- reklama -

Jak poinformowała paryska policja, przeciwko demonstrantom skierowano do sądów szereg wniosków o ukaranie. Jak jednak przypomina portal Breitbart, badania socjologiczne wskazują, że Afroamerykanów, jako etniczną mniejszość cechuje rasistowski stosunek do innych grup etnicznych USA. Szczególnie chodzi o antysemityzm. Uczestnicy zamieszek BLM nie raz dawali publicznie wyraz nienawiści do amerykańskich Żydów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x