INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:26 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ruch BLM walczy z… Żydami

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj


Podczas paryskich demonstracji antyrasistowskich lewaccy organizatorzy wznosili antysemickie okrzyki. Wielu uczestników niosło hasła winiące Żydów za policyjną przemoc. Francuska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wzniecania nienawiści rasowej.

– Podczas antyrasistowskich demonstracji w centrum Paryża manifestanci wznosili antysemickie okrzyki, w tym przeciwko „brudnym Żydom” – informuje amerykański portal Breitbart.

Zwolennicy ruchu Black Lives Matter wyszli na ulice, aby wyrazić solidarność z Adamem Traoré. Francuz malijskiego pochodzenia zmarł na posterunku policji w niewyjaśnionych okolicznościach.

- reklama -

Jak relacjonuje Breitbart, wielu zwolenników BLM miało koszulki z napisami „Żądamy wolności dla Palestyny”. Demonstranci nieśli również transparenty „Izrael-laboratorium policyjnej przemocy”.

Na wyraźnie antysemickie, a więc rasistowskie zachowanie uczestników demonstracji zareagowała francuska diaspora. – Hasła poniżające Żydów to hańba dla Republiki i tej sprawy, o jaką rzekomo walczą demonstranci – oświadczył Francis Kalifat z organizacji CRIF reprezentującej francuskie gminy żydowskie.

Organizacja potępiła także skrajnie lewicowego deputata francuskiego parlamentu. Jean-Luc Mélenchon napisał w Twitterze: „antysemickie hasła były z pewnością policyjną prowokacją”.

- reklama -

Na okrzyki wznoszone przez europejskich lewaków solidaryzujących się z BLM zareagował także Europejski Kongres Żydów. – Jeśli wielu wychodzi na ulice protestować przeciwko rasizmowi i nienawiści etnicznej, wznosząc hasła antysemityzmu, czyli rasowej nienawiści, to są kłamcami – napisał przewodniczący Kongresu Mosze Kantor.

– Pokazali w ten sposób, że przyszli na demonstrację tylko po to, aby wyładować własną nienawiść, szkodząc tym samym ważnej sprawie równości wszystkich ludzi – można przeczytać w oświadczeniu.

Europejski Kongres Żydów wezwał władze francuskie do przeprowadzenia śledztwa i uznania osób wznoszących antysemickie hasła za przestępców prowokujących nienawiść rasową.

- reklama -

Jak poinformowała paryska policja, przeciwko demonstrantom skierowano do sądów szereg wniosków o ukaranie. Jak jednak przypomina portal Breitbart, badania socjologiczne wskazują, że Afroamerykanów, jako etniczną mniejszość cechuje rasistowski stosunek do innych grup etnicznych USA. Szczególnie chodzi o antysemityzm. Uczestnicy zamieszek BLM nie raz dawali publicznie wyraz nienawiści do amerykańskich Żydów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx