INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:26 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Pozostaniemy w domu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Jak papież zniweczył zamiary cara, czyli koronacja na Jasnej Górze

Niedziela, 22 maja 1910 r. Po świętokradczej kradzieży na Jasnej Górze w 1909 r. złote korony dla Obrazu Matki Boskiej chciał ofiarować car Mikołaj II....

Koniecznie przeczytaj

Premier Matusz Morawiecki zapowiedział nowe, bardziej radykalne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Będą one obowiązywać od 25 marca do 11 kwietnia.

– Za nami kolejny tydzień obostrzeń w życiu prywatnym i zawodowym. Bardzo dziękuję tym, którzy umożliwiają nam w dalszym ciągu dostęp do artykułów spożywczych, do aptek, do opieki – powiedział Morawiecki. – Wdrażamy ograniczenia w poruszaniu się. Będą dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, aby maksymalnie ograniczyć naszą aktywność – dodał premier.

- reklama -

Zgodnie z nowymi regulacjami będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu. Wyjątkiem będzie wyjście do pracy, do sklepu, apteki lub lekarza. Wprowadzono także zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób oraz ograniczenie miejsc w komunikacji miejskiej. Także w mszach świętych może uczestniczyć jedynie do pięciu osób, nie licząc kapłanów. Otwarte pozostaną sklepy spożywcze, chociaż taki pomysł był brany pod uwagę. W dalszym ciągu obowiązują dotychczasowe ograniczenia działalności galerii handlowych, lokali gastronomicznych i miejsc rozrywki.

Nowe regulacje związane są z obawami, że wraz ze wzrostem temperatury, coraz więcej osób będzie decydowało się na spędzenie czasu na wolnym powietrzu.

– Jeśli nie ograniczymy kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy ludzkich żyć – przekonywał obecny na konferencji minister Łukasz Szumowski.

- reklama -

Zdaniem premiera nie ma jednak obecnie konieczności zmiany zaplanowanego terminu wyborów prezydenckich.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!