INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:19 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Pozostaniemy w domu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Premier Matusz Morawiecki zapowiedział nowe, bardziej radykalne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Będą one obowiązywać od 25 marca do 11 kwietnia.

– Za nami kolejny tydzień obostrzeń w życiu prywatnym i zawodowym. Bardzo dziękuję tym, którzy umożliwiają nam w dalszym ciągu dostęp do artykułów spożywczych, do aptek, do opieki – powiedział Morawiecki. – Wdrażamy ograniczenia w poruszaniu się. Będą dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, aby maksymalnie ograniczyć naszą aktywność – dodał premier.

- reklama -

Zgodnie z nowymi regulacjami będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu. Wyjątkiem będzie wyjście do pracy, do sklepu, apteki lub lekarza. Wprowadzono także zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób oraz ograniczenie miejsc w komunikacji miejskiej. Także w mszach świętych może uczestniczyć jedynie do pięciu osób, nie licząc kapłanów. Otwarte pozostaną sklepy spożywcze, chociaż taki pomysł był brany pod uwagę. W dalszym ciągu obowiązują dotychczasowe ograniczenia działalności galerii handlowych, lokali gastronomicznych i miejsc rozrywki.

Nowe regulacje związane są z obawami, że wraz ze wzrostem temperatury, coraz więcej osób będzie decydowało się na spędzenie czasu na wolnym powietrzu.

– Jeśli nie ograniczymy kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy ludzkich żyć – przekonywał obecny na konferencji minister Łukasz Szumowski.

- reklama -

Zdaniem premiera nie ma jednak obecnie konieczności zmiany zaplanowanego terminu wyborów prezydenckich.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!