INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:40 | czwartek | 23.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kradzież masek ochronnych Bundeswehry

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Sześć milionów masek ochronnych zakupionych przez Bundeswehrę skradziono z kenijskiego lotniska. Niemieckie ministerstwa obrony i finansów wszczęły śledztwo mające ustalić sprawców.

Sześć milionów masek ochronnych miało jeszcze 20 marca trafić do niemieckich szpitali na potrzeby walki z epidemią. Jak poinformowała „Deutsche Welle”, zamówienie złożył i opłacił rząd federalny, niestety środki medyczne zaginęły w tajemniczy sposób na jednym z lotnisk tranzytowych w Kenii.

Maski były tylko częścią większej transakcji, o wartości 241 mln zawartej na polecenie rządu przez Bundeswehrę. Dlatego, według „Der Spiegla” śledztwo mające zweryfikować wiarygodność producentów i przebieg samej kradzieży prowadzi ministerstwo obrony we współpracy z ministerstwem finansów.

- reklama -

Jak komentują niemieckie media, afera ujawniła materialne nieprzygotowanie służby zdrowia do epidemii, które wywołało potrzebę nadzwyczajnych zakupów z niepewnych źródeł. Z drugiej strony, kradzież ujawnia globalny deficyt środków ochrony, powodujący wojnę o maski toczoną bez żadnych reguł.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Tylko jego brakowało!

Rosja to jednak stan umysłu. Odbudowując imperialną potęgę postanowiła odwołać się do swego najbardziej znanego przywódcy - Józefa Wissarionowicza....

Przeczytaj jeszcze to!