INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:49 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szokujące szczegóły ws. zaniedbań komisji Millera. Wbite w ziemię serce, zdjęcia z sekcji, których nikt nie analizował…

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Gościem programu “W Punkt” TV Republika był prof. Kazimierz Nowaczyk, członek podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem z 10.04.2010 r.

Prowadząca program red. Gójska, pytała profesora m.in. o badania prowadzone przez podkomisje. Odpowiadając, wskazał Nowaczyk w tym kontekście na zaniedbania komisji Millera, pierwszej, powołanej do zbadania przyczyny katastrofy smoleńskiej.

- reklama -

Jednym z nich, w opinii profesora, był brak rzetelnej analizy dokumentacji medycznej ofiar katastrofy. – Komisja Millera dokonała analizy i zebrała dokumenty medyczne wyłącznie załogi samolotu i co dziwnie się składa gen. Błasika, co mnie zaskoczyło. Ale zaszokowało mnie co innego – że te materiały zostały utajnione i dokumenty z tych analiz na dysku zaszyfrowane. Złamałem to hasło. Brzmiało ono: DUPA – mówił prof. Nowaczyk.

Jednym z badań, które uznał Nowaczyk za bardzo ważne, pozwoliły ustalić dokładne rozmieszczenie pasażerów w samolocie. Pozwoliły one później ekspertom, po identyfikacji szczątków, na określenie m.in. siły wybuchu.

– Na samym początku wrakowiska ich niema, tylko szczątki wbite głęboko w ziemię, co robi ogromne wrażenie, bo są to niewielkie elementy np. palec z sygnetem, ale też wyrwane serce. W tym miejscu samolot był jeszcze nad ziemią. To świadczy bardzo dobitnie, że ciała zostały już rozerwane i wbijane w ziemię – wskazał profesor.

- reklama -

Dodał również, że komisja Millera, choć już w kwietniu 2010 r. posiadała dokładne zdjęcia z sekcji wszystkich ofiar katastrofy, żadnego z nich nigdy nie zbadała.

Źródło: TelewizjaRepublika.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x