INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:45 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nastoletni chłopiec został skazany na 10 lat więzienia za obrazę Allaha wulgarnym językiem

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Nigeryjczyk Omar Farouq został skazany przez sąd religijny w stanie Kano w północno-zachodniej Nigerii, na dziesięć lat więzienia. Powodem surowej kary był wulgarny język w stosunku do Allaha. Omar miał go używać w czasie kłótni z kolegą.

Skazany chłopiec ma 13 lat! Ten sam sędzia, tego samego dnia, w tym samym sądzie skazał na karę śmierci 22-letniego piosenkarza Yahaya Sharif-Aminu. Mężczyzna ma zostać powieszony, ponieważ został uznany winnym bluźnierstwa przeciw prorokowi Mahometowi.

- reklama -

Dopuścił się tego, udostępniając na WhatsAppie piosenkę o takiej treści. Kola Alapinni, prawnik, który zajmuje się sprawą muzyka, dowiedziawszy się o skazaniu chłopca, podjął się też jego obrony. Twierdzi, że zasądzona wobec niego kara „stanowi naruszenie afrykańskiej karty praw i dóbr dziecka oraz nigeryjskiej konstytucji”.

Alappini odwołał się od wyroku. Mama skazanego chłopca, musiała uciekać do pobliskiego miasta przed tłumami mieszkańców, zbierające się pod jej domem. Peter Hawkins, który jest przedstawicielem UNICEF w Nigerii, uznał skazanie chłopca za błędne. W jego opinii, taki wyrok “Neguje wszystkie podstawowe zasady dotyczące praw dziecka i wymiaru sprawiedliwości wobec dzieci, pod którymi podpisała się Nigeria”.

Hawkins wezwał rząd Nigerii i rząd stanu Kano do ponownego, szybkiego przyjrzenia się sprawie i zmiany wyroku.

- reklama -

Źródło:o2.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x