INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:59 | sobota | 04.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Całkowity zakaz wypowiadania poglądów politycznych dla pracowników BBC

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

“BBC musi służyć wszystkim w taki sam sposób” – powiedział Tim Davie, nowy szef BBC ogłaszając wprowadzenie zasady całkowitego obiektywizmu w mediach społecznościowych.

Oznacza ona zakaz dla pracowników brytyjskiego nadawcy publicznego, wyrażania ich poglądów politycznych we wspomnianych mediach, również na swoich prywatnych kontach. Nie będą też mogli krytykować kolegów z pracy, uczestniczyć w marszach protestacyjnych i korzystać z emotikonów, czy polubień. Wszystko to ma zapobiec posądzenia o stronniczość.

Z tego również powodu nie wolno im dyskutować, czy kłócić się na forach, ani budować swojej marki w mediach społecznościowych.

Autorem nowych zasad jest profesor dziennikarstwa na Uniwersytecie w Cardiff Richard Sambrook, wcześniej dyrektor światowych wiadomości w BBC. Niektóre z obostrzeń będą dotyczyły jedynie osób zatrudnionych na stanowiskach związanych z prezentowaniem wiadomości. Dodatkowo, jeśli będą oni chcieli wystąpić publicznie, czy napisać tekst dla innego medium, będą musieli uzyskać zgodę od BBC.

Zapowiedziano również wprowadzenie polityki deklaracji wynagrodzeń. Oznacza to, ze opinia publiczna będzie miała możliwość zapoznania się z dodatkowymi zarobkami osób pracujących dla BBC z wyłączeniem jej prezenterów.

Źródło:press.pl

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dramatyczny brak równości w dostępie do szczepień

Globalna inicjatywa udostępniania szczepionek COVAX ogranicza zobowiązania wobec ubogich regionów. Luka szczepionkowa zamienia się w przepaść, aby bowiem spełnić...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x