INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:21 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Druga fala pandemii może okazać się tsunami

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Druga fala pandemii może okazać się we Włoszech tsunami – alarmuje krajowa Izba Lekarska. Z wielu części kraju napływają informacje o tym, że sytuacja w przeciążonych szpitalach wymyka się spod kontroli.

“Lekarze są zaniepokojeni tym, że obecna druga faza pandemii nie będzie falą, ale tsunami, która może zmieść system ochrony zdrowia. Dlatego prosimy rząd o bardziej stanowcze kroki” – napisał w oświadczeniu wydanym we wtorek prezes federacji Izb Lekarskich Filippo Anelli.

- reklama -

“Problem – dodał – dotyczy całej służby zdrowia, bo postępujący wzrost liczby miejsc zajętych przez chorych na Covid-19 zmniejsza możliwość zapewnienia kuracji innym pacjentom”. Anelli ostrzegł, że przy obecnym stanie rzeczy “sytuacja może wyrwać się spod kontroli”.

W Piemoncie na północy “sytuacja w szpitalach jest dramatyczna, już prawie poza wszelką kontrolą” – oznajmił szef regionalnego oddziału związku zawodowego lekarzy Sebastiano Cavalli.

Burmistrz Neapolu Luigi de Magistris oświadczył zaś, że tamtejsza służba zdrowia “jest u granic wytrzymałości”. “Przed szpitalami stoją kolejki samochodów i karetek” – dodał.

- reklama -

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x