INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:34 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Grecja: rząd przedłuża krajową kwarantannę do 7 stycznia

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Świątynia sztuki zamiast świątyni Ducha Świętego  

Poniedziałek, 23 maja 1892 r. Zbudowany jeszcze w średniowieczu kościół u progu XX w. musiał ustąpić miejsca świątyni sztuki. Człowiekiem, który się z tym nie...

Koniecznie przeczytaj

Grecki rząd poinformował w poniedziałek, że przedłuża ogólnokrajową kwarantannę do 7 stycznia z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem i przypadków zgonów na Covid-19. Lockdown obejmie okres świąt Bożego Narodzenia.

Pomimo wprowadzenia w listopadzie drugiego od początku pandemii ogólnokrajowego lockdownu nie odnotowano znaczącego spadku zachorowań.

- reklama -

Szkoły, bary restauracje, sądy, siłownie i wyciągi narciarskie pozostaną zamknięte do 7 stycznia – poinformował rzecznik rządu Stelios Pecas. Zakazane są także podróże pomiędzy greckimi regionami.

Konieczność pozostania w domu będzie też obowiązywać w całym kraju do 7 stycznia, a przemieszczanie się na zewnątrz będzie dozwolone tylko za zgodą władz, która będzie udzielana drogą SMS.

Ograniczenia dotyczące sklepów, kościołów i salonów fryzjerskich będą ogłoszone później w tym tygodniu – zapowiedział Pecas.

- reklama -

Sezonowe sklepy związane ze świętami zostały otwarte w poniedziałek jedynie na kilka dni.

W Grecji zanotowano od początku pandemii 3 tys. zgonów, większość po 1 listopada. Potwierdzono 115 471 przypadków zakażenia koronawirusem.

Liczba dziennych zakażeń, liczonych w oparciu o tygodniowe dane, wynosi obecnie średnio 1609, w połowie listopada wynosiła ona 2674. (PAP)

- reklama -

jo/ kib/Tematy:

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x