INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:38 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji przekroczyła 4,7 tysiąca

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

W Rosji liczba zakażeń koronawirusem sięgnęła 4 731 po tym, jak w ciągu ostatniej doby odnotowano 582 nowe przypadki infekcji – podał w sobotę specjalny sztab powołany przez władze. Od początku pandemii Covid-19 zmarły 43 osoby, w tym 9 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Większość nowych zakażeń zarejestrowano w Moskwie – 434. W obwodzie moskiewskim odnotowano 49 nowych przypadków koronawirusa, w Petersburgu – 15, a w obwodzie briańskim w centralnej Rosji – 12. Ogółem według stanu na sobotę rano koronawirus zarejestrowano w 78 regionach Federacji Rosyjskiej spośród ponad 80.

- reklama -

Od początku pandemii w Rosji wyzdrowiało 333 pacjentów z Covid-19, w tym 52 osoby wypisane zostały ze szpitali w ciągu ostatniej doby.

Jak poinformowały władze stolicy, spośród 434 nowych zakażeń w Moskwie niemal połowę (210) wykryto u ludzi w wieku poniżej 45 lat. Koronawirus potwierdzono także u 14 dzieci.

Moskwa, w której mieszka co najmniej kilkanaście milionów ludzi, pozostaje głównym ośrodkiem zachorowań w Rosji. Spośród obecnie zarejestrowanych 4 731 zakażeń w całym kraju na stolicę przypadło do tej pory 3 357 przypadków.

- reklama -

W walce z koronawirusem Rosja obecnie podąża zgodnie z optymistycznym scenariuszem – powiedziała szefowa państwowego urzędu Rospotriebnadzor Anna Popowa. “Obecnie bierzemy pod uwagę kilka scenariuszy – zarówno najbardziej korzystny, optymistyczny, jak i najbardziej niekorzystny. Dziś Rosja podąża według optymistycznego scenariusza” – oceniła Popowa w telewizji państwowej Rossija 1.

W Rosji do końca kwietnia obowiązują dni wolne od pracy. W Moskwie mieszkańcy mają obowiązek przestrzegania zasad samoizolacji.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Podręczniki historii do napisania od nowa

Wygląda na to, że podręczniki historii trzeba będzie pisać od nowa. Tym razem w kwestii pochodzenia Leonardo da Vinci....

Przeczytaj jeszcze to!