INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:55 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W Dani rośnie liczba przypadków zakażenia nowym szczepem koronawirusa

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W Danii potwierdzono 256 przypadków zakażenia nowym i bardziej zaraźliwym wariantem B.1.1.7 koronawirusa, zidentyfikowanym po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii – poinformowała w sobotę duńska agencja kontroli chorób zakaźnych (SSI).

Z raportu SSI wynika, że 256 Duńczyków zostało zakażonych nowym wariantem od połowy listopada do 10 stycznia. Odpowiada to 1,3 proc. wszystkich przeanalizowanych pozytywnych testów.

- reklama -

W pierwszym tygodniu stycznia odsetek pozytywnych testów z wariantem B.1.1.7 wyniósł 3,6 proc., a tempo wzrostu liczby infekcji zaniepokoiło władze i skłoniło do przedłużenia lockdownu.

Wstępne dane wykazały, że 11 osób zakażonych tym wariantem podróżowało przed infekcją, w tym pięć – do Wielkiej Brytanii, ale SSI stwierdziło, że nie jest jasne, czy zostały one zakażone za granicą, czy w kraju.

Dania, starając się ograniczyć rozprzestrzenianie nowego wariantu wirusa, w środę przedłużyła lockdown do 7 lutego. (PAP)

- reklama -

kib/ mal/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx