INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:12 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Macron krytykuje UE! “Bierzemy udział w wyścigu z czasem!”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Europa musi działać skuteczniej i szybciej, aby szczepionki przeciwko koronawirusowi dotarły do jej mieszkańców – oświadczył w poniedziałek prezydent Francji Emmanuel Macron.

“Bierzemy udział w wyścigu z czasem przeciwko koronawirusowi” – powiedział Macron, dodając, że jego poglądy w tej sprawie podzielają kanclerz Niemiec Angela Merkel i przewodnicząca UE Ursula von der Leyen.

- reklama -

“My, jako Europejczycy, musimy być w tej sprawie bardziej skuteczni. Wiem, że taka jest również intencja kanclerz Merkel i przewodniczącej Von Der Leyen. W najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy kontynuować działania, by przyspieszyć bieg spraw” – dodał francuski prezydent, goszcząc w Paryżu prezydenta Serbii Aleksandara Vuczicia.

Unia chce wdrożyć tzw. mechanizm autoryzacji eksportu szczepionek, który daje krajom Wspólnoty prawo do zawieszenia prawa producentów do eksportu szczepionek przeciw Covid-19, jeśli nie realizują oni zobowiązań wynikających z kontraktów podpisanych z UE. Komisja Europejska uzasadnia takie wytyczne tym, że jej priorytetem jest “ochrona i bezpieczeństwo obywateli UE” w sytuacji, gdy problemy z utrzymaniem tempa produkcji przez koncerny farmaceutyczne doprowadziły do niedoborów szczepionek w krajach unijnych.

Francuskie władze zrezygnowały w piątek z wprowadzenia w związku z pandemią trzeciego ogólnokrajowego lockdownu. Zamiast tego zarządziły zaostrzenie kontroli granicznych i wzmożoną akcję organów ścigania przeciwko osobom łamiącym godzinę policyjną od godz. 18 do 6 rano, ustanowioną w całym kraju w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

- reklama -

(PAP)

cyk/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx