INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:38 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W Moskwie rozpoczęto domowe testy na obecność koronawirusa

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Jak papież zniweczył zamiary cara, czyli koronacja na Jasnej Górze

Niedziela, 22 maja 1910 r. Po świętokradczej kradzieży na Jasnej Górze w 1909 r. złote korony dla Obrazu Matki Boskiej chciał ofiarować car Mikołaj II....

Koniecznie przeczytaj

Rosyjski urząd sanitarny Rospotriebnadzor rozpoczął od poniedziałku płatne testy na obecność koronawirusa dla mieszkańców Moskwy i regionu moskiewskiego. Badanie jest przeprowadzane w domu, ma być dostępne dla wszystkich chętnych.

Do końca marca w Rosji badane na obecność koronawirusa były tylko osoby powracające z zagranicy. Potem usługę testów uruchomiły kliniki prywatne. Jak podał Rospotriebnadzor, nowe testy będą dostępne dla wszystkich chętnych na zasadzie komercyjnej; kosztują 1900 rubli (ok. 104 PLN).

- reklama -

Pacjenci będą się badać samodzielnie – pracownik medyczny, który przyjedzie do domu ma tylko instruować, jak pobrać wymaz, a potem zabrać próbkę do badania. Wynik będzie można otrzymać przez internet po kilku dniach.

Według agencji RIA Nowosti test, opracowany w Rosji pod koniec marca, pozwala na wykrycie koronawirusa we wczesnym stadium i u osób, które nie mają objawów choroby.

Niezależna “Nowaja Gazieta” nazywa testy Rospotriebnadzoru “masowym diagnozowaniem”. Usługa ta ma być potem rozszerzona na inne regiony Rosji.

- reklama -

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji sięgnęła w niedzielę 5389. Na Moskwę przypada 87 proc. tych zakażeń.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!