INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:43 | poniedziałek | 27.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W Moskwie rozpoczęto domowe testy na obecność koronawirusa

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Rosyjski urząd sanitarny Rospotriebnadzor rozpoczął od poniedziałku płatne testy na obecność koronawirusa dla mieszkańców Moskwy i regionu moskiewskiego. Badanie jest przeprowadzane w domu, ma być dostępne dla wszystkich chętnych.

Do końca marca w Rosji badane na obecność koronawirusa były tylko osoby powracające z zagranicy. Potem usługę testów uruchomiły kliniki prywatne. Jak podał Rospotriebnadzor, nowe testy będą dostępne dla wszystkich chętnych na zasadzie komercyjnej; kosztują 1900 rubli (ok. 104 PLN).

- reklama -

Pacjenci będą się badać samodzielnie – pracownik medyczny, który przyjedzie do domu ma tylko instruować, jak pobrać wymaz, a potem zabrać próbkę do badania. Wynik będzie można otrzymać przez internet po kilku dniach.

Według agencji RIA Nowosti test, opracowany w Rosji pod koniec marca, pozwala na wykrycie koronawirusa we wczesnym stadium i u osób, które nie mają objawów choroby.

Niezależna “Nowaja Gazieta” nazywa testy Rospotriebnadzoru “masowym diagnozowaniem”. Usługa ta ma być potem rozszerzona na inne regiony Rosji.

- reklama -

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji sięgnęła w niedzielę 5389. Na Moskwę przypada 87 proc. tych zakażeń.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Arkansas na drodze do normalności

Kolejny stan USA wprowadza prawo chroniące dzieci i młodzież przed szaleństwem ideologii LGBT. Na szczęście dla Amerykanów, kwestie te...

Przeczytaj jeszcze to!