INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:28 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandaliczna manipulacja! Francuskie radio sugeruje odpowiedzialność Polski za zbrodnie III Rzeszy!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Polska stawia historyków przed sądem” – brzmi tytuł publikacji, zamieszczonej przez publiczne radio France Culture. We wpisie sugeruje się odpowiedzialność Polski za zbrodnie III Rzeszy.

Skandaliczny jest nie tylko tekst, ale także ilustrujące go zdjęcie: Wolne Miasto Gdańsk z kwietnia 1939 r., udekorowane flagami III Rzeszy. Podpis pod nim brzmi: “Gdańsk, Polska”.

- reklama -

Pretekstem do manipulowania historią, stał się dla francuskiego radia wyrok polskiego sądu, nakazującego autorom książki “Dalej jest noc”; prof. Barbarze Engelking i prof. Janowi Grabowskiemu, przeproszenie za zamieszczone w niej kłamstwa.

Do sądu, zwróciła się w tej sprawie bratanica pomówionego o kolaborację w Niemcami w czasie II wojny. “Polska chciałaby zakazać jakiegokolwiek przywoływania swojej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę” – napisano m.in. w cytowanym, francuskim tekście.

Wiceminister Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, zapowiedział reakcję polskiej ambasady we Francji. “Nie ma zgody na tak jawne i bezczelne fałszowanie historii i atakowanie Polski fake newsami” – napisał na Twitterze wiceminister.

- reklama -

Instytut Ordo Iuris zadeklarował, że podejmie działania prawne wobec francuskiej rozgłośni radiowej.

Źródło: TVP.Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx