INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:31 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Klęska Bidena. Stany Zjednoczone zamykają granicę z Meksykiem!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

– Nasza wiadomość jest prosta – granica jest zamknięta – oświadczył sekretarz ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkasa, cytowany przez Associated Press.

– Nie wpuszczamy rodzin. Wydalamy samotne osoby dorosłe. Podjęliśmy jedynie decyzję, że nie będziemy stosować restrykcji wobec bezbronnych dzieci – wyjaśnił Mayorkas.

- reklama -

Jak komentuje AP, Biały Dom stanowczo odmawia nazywania tej sytuacji kryzysem. Tymczasem Urząd ds. Imigracji ostrzegał, że po listopadowych wyborach oraz informacjach, że twarda polityka Trumpa zostanie zmieniona, może nastąpić gwałtowny wzrost imigracji.

W pierwszych dniach prezydentury Biden wycofał dekrety poprzednika, co zostało zinterpretowane, jako sygnał exodusu do Stanów Zjednoczonych.

– Podczas gdy nowa administracja pracowała nad ustawodawstwem imigracyjnym, nie miała żadnego planu w terenie, aby poradzić sobie z napływem imigrantów – ocenia agencja.

- reklama -

Obecnie administracja Biden musi sprostać rosnącemu wyzwaniu humanitarnemu i politycznemu na granicy z Meksykiem, które może przyćmić jej ambitny program reform, komentuje AP.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Franciszek w orkiestrze Tuska?

Po pouczaniu Ukraińców, wspieraniu klimatystów, wprowadzaniu do kościołów Pachamamy, papież Franciszek zabrał się za opiłowanie Polaków. Były czasy, gdy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx