INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:08 | czwartek | 01.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Klęska Bidena. Stany Zjednoczone zamykają granicę z Meksykiem!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

– Nasza wiadomość jest prosta – granica jest zamknięta – oświadczył sekretarz ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkasa, cytowany przez Associated Press.

– Nie wpuszczamy rodzin. Wydalamy samotne osoby dorosłe. Podjęliśmy jedynie decyzję, że nie będziemy stosować restrykcji wobec bezbronnych dzieci – wyjaśnił Mayorkas.

- reklama -

Jak komentuje AP, Biały Dom stanowczo odmawia nazywania tej sytuacji kryzysem. Tymczasem Urząd ds. Imigracji ostrzegał, że po listopadowych wyborach oraz informacjach, że twarda polityka Trumpa zostanie zmieniona, może nastąpić gwałtowny wzrost imigracji.

W pierwszych dniach prezydentury Biden wycofał dekrety poprzednika, co zostało zinterpretowane, jako sygnał exodusu do Stanów Zjednoczonych.

– Podczas gdy nowa administracja pracowała nad ustawodawstwem imigracyjnym, nie miała żadnego planu w terenie, aby poradzić sobie z napływem imigrantów – ocenia agencja.

- reklama -

Obecnie administracja Biden musi sprostać rosnącemu wyzwaniu humanitarnemu i politycznemu na granicy z Meksykiem, które może przyćmić jej ambitny program reform, komentuje AP.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx