INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:27 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Miliony euro z niemieckiej afery maseczkowej w rajach podatkowych!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Politycy partii CSU i związani z nimi biznesmeni zarobili miliony euro prowizji na dostawach masek dla niemieckich ministerstw i administracji, informuje Deutsche Welle.

Skalę korupcji ujawnia najnowsze śledztwo telewizji NDR, WDR i gazety Süddeutsche Zeitung, które wytropiły pieniądze na Karaibach i w Lichtensteinie.

- reklama -

Nieznana jest skala dostaw, z których politycy CSU i biznesmeni czerpali nielegalne zyski, jednak tylko ministerstwo zdrowia Bawarii otrzymało 3,5 mln masek ochronnych po 4 euro za sztukę. Ponadto z ustawionych kontraktów skorzystały federalne MSW i inne resorty.

Deutsche Welle przypomina, że centralnymi postaciami afery są były deputowany Bundestagu Georg Nüßlein i były minister sprawiedliwości Bawarii Alfred Sauter. Tylko firma należąca do dzieci byłego ministra zarobiła na pośrednictwie 2,1 mln euro, które wytransferowała do Lichtensteinu.

Ponadto w aferę zamieszany jest szef partyjnej młodzieżówki CSU. Wraz z zaprzyjaźnionym biznesmenem zarobił w ten sam sposób nie mniej niż 6 mln euro.

- reklama -

Sam Georg Nüßlein otrzymał prowizję w wysokości 660 tys. euro, a Alfred Sauter – 540 tys.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x