INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

01:37 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Głód w Korei Północnej? Kim wzywa naród do „żmudnego marszu”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Pierwsze polskie słuchowisko z litewskiej legendy

Czwartek, 17 maja 1928 r. To była niesłychana innowacja – pierwsze słuchowisko napisane specjalnie dla Polskiego Radia było nagrywane w plenerze. I to w czasach,...

Koniecznie przeczytaj

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wezwał do przeprowadzenia kolejnego „żmudnego marszu” w celu pokonania trudności gospodarczych. Porównał sytuację do głodu z lat 90-tych, który zabił miliony ludzi, informuje Associated Press.

Kim ujawnił, że Korea Północna stoi w obliczu najgorszego momentu w historii z powodu epidemii koronawirusa, sankcji USA i zeszłorocznych klęsk żywiołowych.

- reklama -

– Postanowiłem poprosić Robotniczą Partię Korei o pomoc naszemu ludowi w trudnościach, które przeżywa – AP cytuje słowa Kima.

Dyktator nakazał zbudowanie silniejszej, samowystarczalnej gospodarki, zmniejszenie uzależnienia od importu i produkcję większej ilości dóbr konsumpcyjnych.

Agencja komentując przemówienie Kim Dzong Una ocenia, że problemy Korei Północnej są wynikiem dziesięcioleci złego zarządzania, narzuconej izolacji i sankcji w odpowiedzi na program nuklearny Pjongjangu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x