INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:51 | niedziela | 05.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Głód w Korei Północnej? Kim wzywa naród do „żmudnego marszu”

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wezwał do przeprowadzenia kolejnego „żmudnego marszu” w celu pokonania trudności gospodarczych. Porównał sytuację do głodu z lat 90-tych, który zabił miliony ludzi, informuje Associated Press.

Kim ujawnił, że Korea Północna stoi w obliczu najgorszego momentu w historii z powodu epidemii koronawirusa, sankcji USA i zeszłorocznych klęsk żywiołowych.

– Postanowiłem poprosić Robotniczą Partię Korei o pomoc naszemu ludowi w trudnościach, które przeżywa – AP cytuje słowa Kima.

Dyktator nakazał zbudowanie silniejszej, samowystarczalnej gospodarki, zmniejszenie uzależnienia od importu i produkcję większej ilości dóbr konsumpcyjnych.

Agencja komentując przemówienie Kim Dzong Una ocenia, że problemy Korei Północnej są wynikiem dziesięcioleci złego zarządzania, narzuconej izolacji i sankcji w odpowiedzi na program nuklearny Pjongjangu.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x