INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:30 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Izrael wysadził w powietrze irańskie zakłady atomowe

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Za ogromną awarią w irańskich zakładach jądrowych Natanz stoi Mossad, informuje „The New York Times”, powołując się na anonimowe źródła w Pentagonie.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez wywiad, silny wybuch i pożar zniszczyły chronione systemy zasilania elektrycznego, dzięki którym pracowały centryfugi wzbogacające uran do celów militarnych.

- reklama -

Wysocy urzędnicy Pentagonu poinformowali dziennikarzy NYT, że w następstwie eksplozji możliwości budowy przez Iran broni jądrowej zostały poważnie ograniczone. Produkcja wzbogaconego uranu w zakładach Natanz ruszy nie wcześniej niż za 9 miesięcy.

Wcześniej rozgłośnia izraelskiej armii KAN potwierdziła, że za zamachem stoi Mossad. Także władze irańskie nazwały awarię aktem terroryzmu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx