INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:47 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szczepienie za pieniądze? Władze Wirginii Zachodniej płacą młodym za zaszczepienie się

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Gubernator Wirginii Zachodniej Jim Justice zapowiedział, że każdy mieszkaniec tego amerykańskiego stanu w wieku 16-35 lat otrzyma obligacje oszczędnościowe warte 100 dolarów, jeśli zaszczepi się przeciw Covid-19. To odpowiedź na niski popyt na szczepionki.

Jak podkreślił Justice podczas konferencji prasowej, młodzi mieszkańcy stanu – jednego z najuboższych w kraju – “nie szczepią się tak szybko, jak byśmy chcieli”. Dodał, że szczepienie młodych jest kluczowe dla sukcesu akcji szczepień.

- reklama -

Gubernator zapowiedział, że użyje środków z federalnego programu koronawirusowego, by sfinansować akcję. Obligacje ma szanse otrzymać 380 tys. mieszkańców Wirginii Zachodniej.

Położony w Appalachach stan należy do terytoriów o najniższej liczbie zaszczepionych mieszkańców. Co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło tam dotąd 29 proc. z 1,8 mln mieszkańców. Jest pod tym względem na 40. miejscu spośród 50 amerykańskich stanów. Najwięcej zaszczepionych co najmniej jedną dawką osób jest w New Hampshire – 59,4 proc.

Jak informuje CNN, we wtorek zmienione zostaną zalecenia Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) dotyczące noszenia maseczek na zewnątrz. Obowiązek ten nie będzie już dotyczył osób zaszczepionych. Administracja prezydenta USA Joe Bidena ma ogłosić także rozluźnienie innych zaleceń dotyczących zaszczepionych. (PAP)

- reklama -

osk/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy już nie “Herzlich willkommen”

Niemcy już nie chcą emigrantów. Zapowiadają kontrole na granicach i odsyłanie części osób starających się o azyl. Któż nie pamięta...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx