INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:18 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Homoseksualny bunt niemieckich księży. Będą działać wbrew poleceń Watykanu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

Wbrew stanowisku Watykanu i niemieckiego episkopatu księża błogosławią pary homoseksualne, informuje Deutsche Welle, dodając, że inicjatywa wywołała ożywioną debatę medialną.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” przekazuje, że księża wyrażają w ten sposób sprzeciw wobec nierównemu traktowaniu par uznawanych za – niezgodne z planem stwórcy.

- reklama -

Tymczasem ustępujący przewodniczący Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików (ZdK) Thomas Sternberg skomentowali to wyjątkowe wydarzenie słowami – mało pomocne.

Z kolei „Suedeutsche Zeitung” krytykuje papieża Franciszka za – jedynie ogólnikowe wypowiedzi na temat legalności związków homoseksualnych.

Natomiast dziennik „Allgemeine Zeitung” jest zdania, że – zastrzeżenia wobec związków osób tej samej płci nie dotyczą bynajmniej tylko władz kościelnych. Watykan ma powody, by sprzeciwiać się pełzającemu niwelowaniu różnicy między hetero- i homoseksulanym związkiem małżeńskim.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x