INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:29 | poniedziałek | 23.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Putin reaktywował gułag

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Jak papież zniweczył zamiary cara, czyli koronacja na Jasnej Górze

Niedziela, 22 maja 1910 r. Po świętokradczej kradzieży na Jasnej Górze w 1909 r. złote korony dla Obrazu Matki Boskiej chciał ofiarować car Mikołaj II....

Koniecznie przeczytaj

Rosja powróciła do wykorzystania pracy więźniów na budowach prowadzonych w szczególnie trudnych warunkach, poinformowała agencja Newsru.com.

Przyczyną reaktywowania praktyki jest ostry deficyt rąk do pracy wywołany epidemiczną blokadą napływu imigrantów zarobkowych z posowieckiej Azji Środkowej.

- reklama -

Więźniowie zostaną skierowani w pierwszej kolejności do budowy nowych połączeń Bajkalsko-Amurskiej Magistrali Kolejowej – BAM.

Pierwsza partia zeków (więźniów) zakładów i kolonii karnych zostanie etapowana na Syberię i Daleki Wschód w pierwszych dniach czerwca.

Według dziennika „Kommiersant”, więźniowie obsadzą stanowiska betoniarzy i robotników niewykwalifikowanych. Na razie firmy budowlane złożyły zapotrzebowanie na 600 osadzonych.

- reklama -

Służba więzienna zaprzeczyła powrotowi do praktyki stalinowskiego gułagu.

– Więźniowie będą pracowali w cywilizowanych warunkach i otrzymywali godną płacę – Newsru.com cytuje słowa szefa rosyjskiego więziennictwa.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Nie będzie łyżwiarskich zawodów w Rosji

Rosja została wykluczona z zawodów łyżwiarskich. Teraz się dziwi i zapowiada poprzez swoich sportowców, że świat na kolanach będzie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x