INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:19 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Amerykanie zaniepokojeni poszczepiennymi zapaleniem mięśnia sercowego dzieci

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Władze sanitarne USA próbują ustalić, czy zapalenie serca, które może wystąpić wraz z wieloma rodzajami infekcji, może być również rzadkim efektem ubocznym u nastolatków i młodych osób dorosłych po drugiej dawce szczepionki covid19, informuje Associated Press.

Burzę wywołał artykuł magazynu „Pediatrics” na temat 7 nastolatków, u których wykryto zapalenie mięśnia sercowego po szczepieniu.

Chłopcy w wieku od 14 do 19 lat otrzymali zastrzyki Pfizera w kwietniu lub maju i w ciągu kilku dni u wszystkich pojawił się ból w klatce piersiowej. Badania obrazowe wykazały zapalenie mięśnia sercowego.

– Żaden z chłopców nie był krytycznie chory, można ich było wypisać ze szpitala po obserwacji trwającej od 2 do 6 dni – powiedziała dr Preeti Jaggi, specjalistka od chorób zakaźnych Emory University i współautorka raportu.

Jak dodała, tylko jeden z chłopców był wcześniej zakażony koronawirusem.

Według agencji, CDC (Centrum Zapobiegania Chorobom) nie ustaliło, czy naprawdę istnieje związek ze szczepionkami i nadal nalega, aby poddać szczepieniom wszystkie dzieci w wieku 12 lat i starsze.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x