INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:07 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Skandal! Białoruś nazywa żołnierzy AK faszystowskimi przestępcami

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Reżimowy „prokurator generalny” Białorusi Andriej Szwed nazwał żołnierzy AK walczących z nazistami – faszystowskimi przestępcami – poinformowała Deutsche Welle.

Jak komentuje niemiecka rozgłośnia, po fali represji, która spadła na polską społeczność w Białorusi, w pole zainteresowania reżimu dostali się żołnierze polskiego podziemia antyhitlerowskiego.

- reklama -

Szwed oświadczył – Białoruski „wymiar sprawiedliwości” pozyskał informacje o żyjących jeszcze przestępstwach, w związku z tym zwróci się o pomoc prawną do Polski w celu pociągnięcia ich do odpowiedzialności.

Wg Deutsche Welle, żołnierzy AK, którzy mogliby opowiedzieć Białorusinom prawdę o II wojnie światowej, niestety pozostało niewielu.

Tymczasem Szwed zarzucił państwom zachodnim – Wypowiedzenie dezinformacyjnej wojny i fałszowanie ich udziału w masowych mordach Białorusinów oraz innych narodów podczas wojny i w okresie powojennym.

- reklama -

Deutsche Welle podkreśla – Polscy i białoruscy historycy już dawno uznali historyczną propagandę reżimu Łukaszenki za absurdalną.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS odpiera zarzuty o masowej inwigilacji dziennikarzy, prawników i polityków. Suski: To były niewielkie ilości, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku

Opozycja oskarża służby o masową inwigilację przeciwników PiS. Do sprawy odniósł się członek sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x