INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:31 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Katastrofa humanitarna. Dziesięć milionów obywateli narażonych jest na śmierć

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Szwajcarskie organizacje pomocowe, zaliczyły Koreę Północną do krajów zagrożonych kryzysem humanitarnym, informuje Associated Press.

Komunikat wydany w tej sprawie stwierdza, że niewydolny system gospodarczy, represje polityczne i malejący import zablokowany międzynarodowymi sankcjami, bardzo negatywnie wpłynęły na poziom życia Północnych Koreańczyków.

- reklama -

– Przewlekły brak bezpieczeństwa żywnościowego i ograniczony dostęp do podstawowych usług, takich jak opieka zdrowotna i czysta woda, sprawiają, że ponad 10 milionów ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej – przekazuje AP.

Pod wpływem zbliżającej się klęski Kim Dong Un przyznał publicznie, że kraj stoi w obliczu – najgorszej w historii sytuacji.

Powodem jest kumulacja problemów wywołanych epidemią covid19, sankcjami i skutkami ciężkich powodzi zeszłego lata, które zdziesiątkowały uprawy. Dyktator wezwał społeczeństwo – do przygotowania się na kolejny trudny marsz.

- reklama -

Agencja przypomina, że jest to termin propagandowy używany do opisania głodu w latach 90., który zabił miliony mieszkańców Północnej Korei.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx