INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:26 | sobota | 04.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Katastrofa humanitarna. Dziesięć milionów obywateli narażonych jest na śmierć

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Szwajcarskie organizacje pomocowe, zaliczyły Koreę Północną do krajów zagrożonych kryzysem humanitarnym, informuje Associated Press.

Komunikat wydany w tej sprawie stwierdza, że niewydolny system gospodarczy, represje polityczne i malejący import zablokowany międzynarodowymi sankcjami, bardzo negatywnie wpłynęły na poziom życia Północnych Koreańczyków.

– Przewlekły brak bezpieczeństwa żywnościowego i ograniczony dostęp do podstawowych usług, takich jak opieka zdrowotna i czysta woda, sprawiają, że ponad 10 milionów ludzi potrzebuje pomocy humanitarnej – przekazuje AP.

Pod wpływem zbliżającej się klęski Kim Dong Un przyznał publicznie, że kraj stoi w obliczu – najgorszej w historii sytuacji.

Powodem jest kumulacja problemów wywołanych epidemią covid19, sankcjami i skutkami ciężkich powodzi zeszłego lata, które zdziesiątkowały uprawy. Dyktator wezwał społeczeństwo – do przygotowania się na kolejny trudny marsz.

Agencja przypomina, że jest to termin propagandowy używany do opisania głodu w latach 90., który zabił miliony mieszkańców Północnej Korei.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dramatyczny brak równości w dostępie do szczepień

Globalna inicjatywa udostępniania szczepionek COVAX ogranicza zobowiązania wobec ubogich regionów. Luka szczepionkowa zamienia się w przepaść, aby bowiem spełnić...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x