INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:33 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rekordowa liczba uchodźców na świecie. Najwięcej ludzi ucieka z Syrii, Wenezueli i Afganistanu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Liczba osób zmuszonych do ucieczki z powodu łamania praw człowieka i przemocy wzrosła do 82 mln, poinformował urząd wysokiego komisarza ONZ ds. uchodźców.

Raport opublikowany w Genewie alarmuje o pogarszającej się sytuacji globalnej mimo epidemicznych ograniczeń w ruchu osobowym pomiędzy różnymi krajami. W 2020 r. liczba uchodźców wzrosła o kolejne 3 mln osób.

- reklama -

Jak szacuje raport, w ubiegłym roku pod opieką ONZ znajdowało się 20,7 mln uchodźców. Ponadto do tej kategorii zalicza się 5,7 mln uciekinierów palestyńskich i 3,5 Wenezuelczyków.

Około 50 mln ludzi, to tzw. uchodźcy wewnętrzni, którzy z powodu wojen, terroryzmu lub głodu musieli uciekać z niebezpiecznych regionów na inne obszary tych samych państw.

42 proc. uciekinierów to nieletni, zaś w statystykach narodowościowych przodują obywatele 5 państw, stanowiący 2/3 wszystkich uchodźców na świecie.

- reklama -

Chodzi o – Syrię, Wenezuelę, Afganistan, Południowy Sudan i Birmę.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x