INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:26 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Norwegia wstrzymuje dalsze znoszenie restrykcji z powodu wersji Delta koronawirusa

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Rząd Norwegii ogłosił w poniedziałek wstrzymanie planu znoszenia kolejnych restrykcji w związku z groźbą wystąpienia czwartej fali epidemii wywołanej rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawirusa.

“Postanowiliśmy poczekać z dalszym otwarciem kraju, aby zobaczyć, w jaki sposób nowa wersja koronawirusa wpływa na sytuację epidemiczną” – oświadczyła premier Norwegii Erna Solberg.

- reklama -

Według ministra zdrowia Benta Hoeie tzw. czwarty etap znoszenia restrykcji zostanie przesunięty o kilka tygodni, do końca lipca lub na początek sierpnia. Norwegia w dużym stopniu otworzyła się 18 czerwca, gdy rząd wprowadził trzeci etap otwarcia społeczeństwa.

“Teraz więcej spotykamy się i podróżujemy. Musimy sprawdzić, jakie będą tego konsekwencje. Powszechność wariantu Delta w innych państwach budzi niepokój” – tłumaczył Hoeie.

Jednocześnie rząd zezwolił od czwartku na zwiększenie limitów publiczności na imprezach plenerowych z 5 do 7 tys. pod warunkiem przydzielenia stałych miejsc siedzących oraz kontroli zaświadczeń o zaszczepieniu przeciw Covid-19 lub posiadaniu negatywnego testu na obecność koronawirusa.

- reklama -

Na konferencji prasowej poinformowano również o zaoferowaniu jesienią osobom w wieku 16 i 17 lat szczepień przeciwko Covid-19.

W ciągu ostatniej doby w Norwegii odnotowano 88 przypadków koronawirusa. W minionym tygodniu wersja Delta wykryta została w 12 proc. pozytywnych próbek. Według norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego Delta jeszcze latem może stać się dominującą wersją, ale jej udział rośnie w mniejszym tempie niż w przypadku wersji Alfa.

Daniel Zyśk (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wojenna panika na rosyjskim rynku akcji

Załamanie cen rosyjskich aktywów i tąpniecie moskiewskiej giełdy całkowicie zaskoczyły inwestorów i analityków, alarmuje biznesowy portal RBK. We wtorek 18...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x