INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:41 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezydent Haiti zamordowany we własnym domu!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Jovenel Moïse został zamordowany przez niezidentyfikowaną grupę uzbrojonych napastników, którzy wdarli się do prezydenckiej rezydencji, informuje Associated Press.

– Pierwsza dama Martine Moïse została ciężko ranna i przebywa w szpitalu – przekazał premier Claude Joseph.

- reklama -

Joseph nazwał zamach – nienawistnym, nieludzkim i barbarzyńskim aktem, dodając, że policja i armia kontrolują sytuację w kraju.

Według AP zabity prezydent Moïse’a wprowadził wyspiarskie państwo na Karaibach w niestabilność, a 11 mln obywateli wyrażało coraz większe niezadowolenie.

Wśród głównych przyczyn znalazły się – rosnąca przemoc gangów w stolicy Port-au-Prince, spirala inflacji oraz niskie dochody. 60 proc. społeczeństwa zarabia mniej niż 2 dolary dziennie.

- reklama -

Ponadto Haiti ma infrastrukturę zrujnowaną niszczycielskim trzęsieniem ziemi w 2010 r. oraz huraganem Matthew, który uderzył w 2016 r.

Tymczasem 53-letni Moïse rządził dekretami oraz rozwiązał parlament. Liderzy opozycji oskarżyli prezydenta o budowę dyktatury i zażądali ustąpienia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x