INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:20 | sobota | 04.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Chiny poniosą konsekwencje za wywołanie pandemii

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

– Jeśli Chiny są odpowiedzialne za epidemię koronawirusa, poniosą konsekwencje – ostrzegł podczas konferencji prasowej prezydent Donald Trump.

– Epidemię można było zatrzymać w tym kraju, zanim zaczęła się na dobre, ale tak się nie stało. A teraz świat cierpi z tego powodu – powiedział Trump. – Błąd zawsze się może zdarzyć, ale jeśli okaże się, że Chiny są rzeczywiście odpowiedzialne, to powinny ponieść konsekwencje.

Amerykański prezydent nie zapowiedział jednak, jakie działania mogłyby podjąć Stany Zjednoczone w sytuacji, gdyby potwierdziły się podejrzenia dotyczące roli władz Państwa Środka w rozwoju epidemii.

Wystąpienie Trumpa jest kolejnym potwierdzającym jednak coraz powszechniejsza opinię, że Pekin świadomie zaniżał liczbę ofiar, skalę i czas trwania pandemii, przez co wprowadził w błąd służby sanitarne i władze większości państw.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dramatyczny brak równości w dostępie do szczepień

Globalna inicjatywa udostępniania szczepionek COVAX ogranicza zobowiązania wobec ubogich regionów. Luka szczepionkowa zamienia się w przepaść, aby bowiem spełnić...

Przeczytaj jeszcze to!