INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:24 | sobota | 27.11.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Złe wieści przed początkiem roku szkolnego

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Według szacunków UNICEF, zdalne nauczenie się jest poza zasięgiem, co najmniej jednej trzeciej uczniów na świecie, informuje Associated Press.

– Brak dostępu do Internetu połączony z pandemią covid19, pozostawi miliony dzieci bez wykształcenia – powiedział agencji rzecznik UNICEF James Elder.

Przedstawiciel ONZ wrócił uwagę, że tylko w Strefie Azji i Pacyfiku z nauczania zostało wykluczonych 80 mln dzieci. Podobna sytuacja panuje w Afryce, gdzie mniej niż 1 proc. uczniów ma domowy Internet.

Brak możliwości nauki to nie jedyny problem wywołany pandemią. Dzieciom brakuje – bezpieczeństwa i przyjaciół, które zastąpiły – lęki, przemoc i nastoletnie ciąże – powiedział Elder.

Tylko w Ugandzie od marca zeszłego roku do czerwca bieżącego roku liczba ciąż wśród 10-18-latków wzrosła o ponad 30 proc.

Tymczasem według szacunków Banku Światowego cytowanych przez AP, wynika, że obecny brak dostępu do edukacji będzie kosztował 10 bln dolarów. Takie będą straty płacowe gdy pandemiczne pokolenie uczniów wejdzie na rynek zatrudnienia.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ikony człowieczeństwa są zaniepokojone

Po rozmowie telefonicznej na linii Putin-Łukaszenko wydano komunikat, według którego obaj gangsterzy są zaniepokojeni: niedopuszczalnymi i brutalnymi działaniami polskiej strony....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x