INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:41 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Pekin karze za epidemiczne zaniedbania

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Według – The Global Times – chińscy urzędnicy z prowincji Jiangsu zostali ukarani za wybuch kolejnej fali covid19.

Gazeta odnotowała, że władze w Pekinie ukarały 15 urzędników w związku z niepowstrzymaniem wybuchu ogniska koronawirusa na międzynarodowym lotnisku w mieście Nanjing Lukou, skąd rozprzestrzenił się po całych Chinach.

Wśród oskarżonych znaleźli się urzędnicy miejscy oraz dyrekcja i odpowiedzialny personel lotniska.

Między innymi stanowisko stracił szef lokalnej komisji zdrowia. Został odsunięty od pełnienia obowiązków – za słabe wyniki. Zdaniem tabloidu otrzymał – poważne ostrzeżenie – poprzedzające proces karny.

Za zaniedbanie obowiązków służbowych został natomiast aresztowany Wang Chao – zastępca dyrektora generalnego Eastern Airports, który nadzoruje kontrolę zanieczyszczeń.

– Należy zauważyć, że doprowadził do dużych strat materialnych i niezwykle poważnych konsekwencji sanitarnych – komentuje gazeta.

Obecnie trwa śledztwo w sprawie kilku kolejnych urzędników i możliwe, że lista odpowiedzialnych zostanie uzupełniona, prognozuje – The Global Times.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x