INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:16 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Biden w opałach? Kongres USA zapowiada śledztwo w sprawie katastrofy afgańskiej

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Kongresmeni oraz senatorowie, w tym z partii demokratycznej, są sfrustrowani wydarzeniami w Afganistanie, obiecując zbadanie przyczyn porażki, informuje portal newsmax.com.

– Wydarzenia ostatnich dni były kulminacją serii błędów popełnionych w ostatnim dwudziestoleciu – powiedział demokratyczny przewodniczący senackiej komisji spraw zagranicznych senator Bob Menendez

- reklama -

– Jesteśmy teraz świadkami przerażających skutków wieloletnich błędów politycznych i wywiadowczych – oświadczył Menendez.

Senator zapowiedział, że jego komisja przesłucha urzędników na temat negocjacji między administracją Donalda Trumpa i talibami oraz wykonania planu wyjścia z Afganistanu realizowanego przez administrację Bidena.

Z kolei republikanie zażądali przesłuchania sekretarza stanu Antony Blinkena – Aby zrozumieć, dlaczego Departament Stanu był tak źle przygotowany na nieprzewidziane okoliczności.

- reklama -

– Strategia departamentu stanu była niespójna, brakowało ważnych szczegółów, a Kongres i Amerykanie nie byli dostatecznie informowani – newsmax.com cytuje fragment oświadczenia republikanów.

Przeprowadzenie śledztwa potwierdził demokratyczny przewodniczący senackiej komisji wywiadu. Senator Mark Warner powiedział, że zamierza współpracować z innymi komisjami – w celu uzyskania odpowiedzi na trudne, ale niezbędne pytania o to, dlaczego Stany Zjednoczone nie były przygotowane na upadek afgańskiego rządu.

– Kryzysu bezpieczeństwa i humanitarnego, który rozwija się obecnie w Afganistanie, można było uniknąć, gdyby Joe Biden odpowiednio planował wydarzenia – oświadczyli z kolei republikanie z komisji sił zbrojnych Izby Reprezentantów w liście skierowanym do Białego Domu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ksiądz weźmie ślub z ministrantem? Szokująca kampania LGBT oburza wiernych [VIDEO]

Księża promując homoseksualizm i wspierają środowiska LGBT. Skandaliczna kampania wywołała zgorszenie wśród katolików. Niemieccy biskupi nie kryją dumy z udziału...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x