INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

14:27 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szpitale i resorty zdrowia w 40 krajach dały się nabrać oszustom oferującym nieistniejące szczepionki przeciw Covid-19

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Interpol ostrzegł swe kraje członkowskie przed oszustami, którzy zdołali już nabrać szpitale i resorty zdrowia w 40 państwach, podając się za producentów szczepionek przeciwko Covid-19, które faktycznie nie istniały – podały media.

Oszuści wykorzystywali fałszywe konta i strony internetowe w mediach społecznościowych. W co najmniej 60 przypadkach kupujący otrzymali fałszywe oferty zakupu szczepionek przeciwko Covid-19, dopuszczonych w ich kraju.

- reklama -

Interpol przypomina, że szczepionki przeciw Covid-19 są dystrybuowane przez przedstawicieli służby zdrowia i żadne takie preparaty nie są dostępne w sprzedaży online.

Agencja podała, że celem fałszerzy byli pracownicy resortów zdrowia, z którymi nawiązywali oni kontakt za pośrednictwem prywatnych e-maili, a także telefonicznie.

Podszywali się pod producentów leków lub agencje rządowe i oferowali na sprzedaż szczepionki, które nigdy nie dotarłyby do odbiorców.

- reklama -

„Nawet jeśli oszustwo się nie powiodło, ważne jest, aby zostało zgłoszone policji w celu wykrycia potencjalnych powiązań” – powiedział szef Interpolu Jurgen Stock.

“Wraz w pandemią i wysiłkami krajów, aby bezpiecznie i szybko zaszczepić obywateli, istotne jest, by proces wdrażania szczepionek był chroniony od momentu produkcji do momentu dostawy do odbiorcy” – podkreślił Stock.

Agencja przypomina, że przestępcy “wykorzystują każdy etap pandemii”, oferując podrobione artykuły, takie jak maseczki, oraz przeprowadzają cyberataki na systemy zdrowia poszczególnych krajów.

- reklama -

W ubiegłym tygodniu policja oskarżyła 23 osoby zamieszane w proceder sprzedaży fałszywych maseczek. Zarobiły one na tym łącznie 1,2 mln dolarów, piorąc pieniądze przez jeden z rumuńskich banków.

(PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x