INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:38 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dramat Wielkiej Brytanii! Wielka liczba zaszczepionych i rekordowa liczba zgonów

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii zarejestrowano 209 zgonów z powodu Covid-19, co jest najwyższą liczbą od 9 marca, a łączny bilans z minionych siedmiu dni – 948 – jest aż o 39 proc. wyższy niż był w poprzednich – wynika z opublikowanych we wtorek danych.

Wprawdzie wszystkie te liczby są do pewnego stopnia efektem statystycznym – bilanse podawane we wtorki są zwykle najwyższe, bo uzupełniane są w nich zaległe dane z weekendu, a poprzedni weekend był przedłużony, stąd punkt odniesienia był niższy – jednak wyraźnie widać, że krzywa zgonów stopniowo wzrasta.

- reklama -

Wzrasta również liczba zakażeń – w ciągu minionej doby wykryto ich prawie 37,5 tys., czyli o ponad 5 tys. więcej niż tydzień wcześniej, a w ciągu ostatnich siedmiu dni ponad 269 tys. – o prawie 14 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu dniach.

Takie informacje są niepokojące i wymagają zadawania pytań na temat skuteczności szczepionek. Wielka Brytania jest państwem w którym większość społeczeństwa została zaszczepiona. A jednak liczba zakażeń rośnie, w tym liczba zgonów.

Dotychczasowy bilans epidemii w Wielkiej Brytanii to prawie 7,06 mln wykrytych zakażeń, z powodu których zmarły 133 483 osoby.

- reklama -

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x