INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

06:53 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nowy Jork wprowadza nowe testy na koronowirusa

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Rozkaz wykonania zbrodni – rabunku polskich dzieci

Środa, 15 maja 1940 r. To była zbrodnia z premedytacją. Zaplanowana i oparta o dokładne wytyczne. W ramach jej realizacji Niemcy zrabowali Polsce to, co...

Koniecznie przeczytaj

Od poniedziałku Nowy Jork wprowadza nowy sposób testowania mieszkańców na obecność koronowirusa. Badania będzie można przeprowadzać w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia – poinformował w poniedziałek nowojorski burmistrz Bill de Blasio.

Jak wyjaśnił podczas konferencji prasowej, inicjatywa ta ma zwiększyć liczbę osób poddanych badaniu. A także obniżyć ryzyko zakażenia personelu medycznego odpowiedzialnego za pobieranie próbek.

- reklama -

Zarówno de Blasio, jak i gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, podkreślali wielokrotnie, że zwiększenie liczby testów jest kluczem do poznania rzeczywistej skali zakażeń. Od tego też de Blasio i Cuomo uzależniają stopniowe znoszenie restrykcji. A także wznawianie działalności gospodarczej w mieście i stanie Nowy Jork.

Kolejnym sposobem na zwiększenie w mieście skuteczności w batalii z pandemią Covid-19 ma być natychmiastowe zatrudnienie 1000 pracowników służby zdrowia, odpowiedzialnych za badanie kontaktów zakażonych osób, którzy będą współpracować z pacjentami z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa, aby ustalić z kim mogli się oni wcześniej spotykać. Zadaniem tych pracowników będzie też koordynowanie testów i określanie sposobu izolacji.

W poniedziałek burmistrz powrócił do kontrowersyjnego projektu zamykania ruchu samochodowego na niektórych ulicach w czasie pandemii. Ma to umożliwić mieszkańcom stłoczonym często w małych apartamentach wychodzenie na ulice z zachowaniem dystansu społecznego.

- reklama -

Propozycja wywoływała sprzeczne reakcje. Pojawiają się też ostrzeżenia, że w ponad 8,5-milionowym mieście ludzie nie będą przestrzegać zasad dystansu społecznego.

Po zamknięcia wielu sklepów i instytucji ruch uliczny w Nowym Jorku się znacznie zmniejszył. Burmistrz chce jednak i tak zamykać ulice, przede wszystkim w parkach i wokół nich. Powstaną też tymczasowe ścieżki rowerowe.

„W ciągu najbliższego miesiąca co najmniej 40 mil (64 km) ulic będzie otwartych (dla przechodniów). A dopóki trwa kryzys, celem jest przekroczenie 160 km” – zapowiedział de Blasio.

- reklama -

Źródło: PAP

Zobacz także: Opracowano test do pomiaru odporności na koronawirusa

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy „The New York Times” boi się „płodów”?  

W USA poprawność polityczna cenzuruje nawet łamigłówki. Kraj wolnych i równych bez wolności słowa? Wordle wystartował w październiku 2021 r....

Przeczytaj jeszcze to!