INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:38 | piątek | 04.04.2025

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Strajkowy paraliż Niemiec

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

4 kwietnia

Zbrodnia katyńska – Ostaszków

4 kwietnia 1940 Strzał w potylicę i "pogrzeb" w dole śmierci. Tak sowieci mordowali polską elitę - żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza i policjantów. Przez całe...

Koniecznie przeczytaj

Strajk ma podjąć 8 niemieckich lotnisk, a protestami są zagrożone inne sektory gospodarki, informuje Deutsche Welle.

W sporze o wyższe płace związek zawodowy Verdi wezwał 25 tys. pracowników niemieckich lotnisk do strajków ostrzegawczych. W ramach protestu planowane są przerwy w pracy 8 portów lotniczych: we Frankfurcie nad Menem, Berlinie, Bremie, Hamburgu, Hanowerze, Stuttgarcie, Duesseldorfie oraz na lotnisku Kolonia/Bonn.

- reklama -

Verdi prowadzi negocjacje z Federalnym Związkiem Firm Ochrony Lotnisk (BDLS) w sprawie układu zbiorowego. Chodzi o osoby pracujące, m.in. przy kontroli pasażerów, załadunku i ochronie samolotów. Piąta runda negocjacji zaplanowana jest na 24 marca.

Związkowcy domagają się podwyżki płac, o co najmniej jedno euro na godzinę. Ponadto chcą, by płace różniące się w poszczególnych regionach Niemiec, zostały wyrównane do najwyższego poziomu.

Według niemieckiej rozgłośni, akcje protestacyjne grożą także sektorowi opieki nad dziećmi i wśród pracowników socjalnych zatrudnianych przez samorządy. Przed nowymi strajkami ostrzega również związek zawodowy urzędników DBB.

- reklama -

Już na początku marca tysiące wychowawców przedszkolnych i innych pracowników sektora socjalnego wyszło na ulice w całym kraju. Szef DBB podkreślił, że pracownicy socjalni znaleźli się pod ogromną presją, bo chodzi o zapewnienie opieki nad uchodźcami z Ukrainy. Ostrzegł przed skutkami, jeśli pracodawcy nie pójdą na ustępstwa.

Związkowe żądania płacowe obejmują ok. 330 tys. wychowawców i innych pracowników sektora socjalnego. Związki zawodowe domagają się poprawy warunków pracy, rozwiązania problemu niedoboru wykwalifikowanych pracowników oraz wyższych płac. 

Pracodawcy odpierają żądania argumentując, że już teraz pensje zatrudnionych przez gminy są wyższe niż u innych usługodawców z sektora socjalnego i przedszkolnego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Ukraińska lista Polaków do zabicia

Kilka lat temu na Ukrainie zostały stworzone listy proskrypcyjne Polaków. Te listy nadal istnieją, ponieważ nie mamy żadnego dokumentu,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx