INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:59 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bliżej do szczepionki?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Pierwsze polskie słuchowisko z litewskiej legendy

Czwartek, 17 maja 1928 r. To była niesłychana innowacja – pierwsze słuchowisko napisane specjalnie dla Polskiego Radia było nagrywane w plenerze. I to w czasach,...

Koniecznie przeczytaj

Na całym świecie trwają badania nad opracowanie 120 szczepionek uodporniających na infekcję Covid-19. Pierwszych rezultatów można się spodziewać za kilka miesięcy.

Jak poinformował dziennik „Le Figaro”, cały świat prowadzi badania zmierzające do opracowania szczepionki przeciwko koronawirusowi. Francuski tytuł uzyskał dane o najlepiej rokujących projektach naukowych.

– 120 opracowań badawczych. Tyle naliczyła Londyńska Szkoła Higieny i Medycyny Tropikalnej – informuje „Le Figaro”. Jednak najlepsza wiadomość dotyczy zaawansowania prac. 110 projektów znajduje się w tzw. fazie przedklinicznej. Osiem w stadium pierwszych prób z udziałem ludzi.

- reklama -

Komunikat naukowy brytyjskiej szkoły podkreśla szczególnie osiągnięcia naukowców z Hongkongu. Ośrodek badawczy koncernu CanSino posunął się w próbach najdalej. Prototyp szczepionki przeszedł już pierwszą fazę testów i po niezbędnych innowacjach jest przygotowywany do kolejnej.

System testowania nie jest podzielony na części bez ważnych przyczyn, podkreśla „Le Figaro”. Celem pierwszej fazy jest wyjaśnienie kwestii bezpieczeństwa stosowania preparatów dla człowieka.

Podczas kolejnej fazy testów badana jest efektywność antidotum na ograniczonej grupie ochotników. Cel następnej, trzeciej części testów, to sprawdzenie skuteczności szczepionki podanej znacznie szerszej grupie doświadczalnej.

- reklama -

Dopiero po przejściu tak szczegółowych analiz preparat może zostać skierowany do testów państwowych. Czwarta i ostatnia faza jest decydująca dla uzyskania zgody na masową produkcję szczepionki.

Kolejne miejsce na liście ośrodków najbardziej zaawansowanych w poszukiwaniu skutecznego środka przeciwepidemicznego zajmuje chiński koncern. Grupa Sinovac rozmieściła swoje akcje na amerykańskiej giełdzie. Platforma Nasdaq włączyła chińskiego giganta na listę najbardziej zaawansowanych technologicznie komercyjnych centrów badawczych świata.

Ponadto brytyjska szkoła medyczna do rokujących największe powodzenie projektów zalicza: badania prowadzone w Uniwersytecie Oxford i przez niemiecki koncern BioNtech. Oba ośrodki przystąpiły już do pierwszej fazy testów.
Również USA włączyły się w wyścig, o jak najszybsze stworzenie szczepionki. W Stanach Zjednoczonych uwagę przyciągają preparaty, nad którymi pracują: firma Moderna w partnerstwie z Narodowym Instytutem Zdrowia (NIH) oraz koncern InovioPharmaceuticals.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!