INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:42 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemcy odchodzą z Kościoła. Rekordowy spadek liczby wiernych!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Według oficjalnych danych, w 2019 r., wystąpiło z Kościoła katolickiego niemal 273 tys. wiernych. Wobec roku 2018 jest to wzrost o ponad 26 proc.

Oznacza to rekordowy spadek deklarowanych katolików. Powyższe dane, niemiecki biskup Georg Baetzing, który od marca jest przewodniczącym Niemieckiej Konferencji Biskupów, skomentował słowami: „Nie ma czego upiększać”.

- reklama -

Publikujący te informacje portal dw.com, dodaje, że spadek liczby wiernych dotyczy również Kościołów protestanckich. Odeszło z nich ok. 270 osób, co jest wobec 2018 r., wzrostem o ponad 22 proc.

W kontekście powyższych danych bp Baetzing wskazuje na coraz większy jego zdaniem „dystans” między członkami Kościoła „a życiem w wierze w kościelnej wspólnocie”. Według dw.com, taki stan rzeczy jest nie tylko wynikiem skandali pedofilskich w Kościele katolickim, ale również zmian obyczajowych w społeczeństwie, których konsekwencją jest brak aprobaty dla celibatu, czy „niewspółczesnego podejścia do „moralności seksualnej”.

Zarówno Kościół katolicki, jak i protestancki dotknięte zostały też problemem demograficznym, czego wyrazem jest ciągły wzrost liczby pogrzebów, wobec chrztów, cy przyjęć do Kościoła.

- reklama -

Za:dw.com

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx