INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:28 | sobota | 22.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Straty niemieckiej gospodarki

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 czerwca

Ruskie metody zawsze te same

22 czerwca 1941 r. Atak sojusznika z 22 czerwca 1941 r. kompletnie zaskoczył sowiecką Rosję. Niezwyciężona Armia Czerwona zdziesiątkowana przez "szlachetny Wehrmacht" cofała się na...

Koniecznie przeczytaj

Trzy miesiące przestoju, kilkaset miliardów euro i 1,8 mln miejsc roboczych. Tak brzmi szacunek strat niemieckiej gospodarki na skutek pandemii.

Monachijski Instytut Badań Ekonomicznych ifo opracował najnowszą prognozę gospodarczą. Zdaniem szefa Instytutu Clemensa Fuesta w 2020 r. niemiecki PKB może być mniejszy od 7,2 do 20,6 punktów procentowych.

- reklama -

Taki będzie skutek przestojów produkcji, przestawienia personelu na niepełny dzień roboczy i redukcji zatrudnienia, które wspólnie wywołają deficyt budżetu federalnego.

Fuest oświadczył, że Niemcy stykają się z bezprecedensowym kryzysem ekonomicznym, przewyższającym skutkami wszystkie załamania gospodarcze w powojennej historii.

W zależności od czasu trwania pandemii ifo wskazuje, że gospodarka straci 250–450 mld euro (scenariusz dwumiesięcznego przestoju) lub 350–730 mld euro (trzy miesiące).

- reklama -

Jednocześnie eksperci Instytutu ostrzegają o możliwości utraty 1,8 mln miejsc pracy. W związku z tym Fuest wezwał rząd do opracowania strategii kontynuacji produkcji przemysłowej w warunkach pandemii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Prawicowej rewolucji nie było

Zamordystyczny kurs brukselskiego establishmentu i „dokręcanie śruby” niepokornym zostaną utrzymane. Ogłoszony już po eurowyborach wyrok TSUE nakładający na Węgry...

Przeczytaj jeszcze to!