INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:56 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Straty niemieckiej gospodarki

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Trzy miesiące przestoju, kilkaset miliardów euro i 1,8 mln miejsc roboczych. Tak brzmi szacunek strat niemieckiej gospodarki na skutek pandemii.

Monachijski Instytut Badań Ekonomicznych ifo opracował najnowszą prognozę gospodarczą. Zdaniem szefa Instytutu Clemensa Fuesta w 2020 r. niemiecki PKB może być mniejszy od 7,2 do 20,6 punktów procentowych.

- reklama -

Taki będzie skutek przestojów produkcji, przestawienia personelu na niepełny dzień roboczy i redukcji zatrudnienia, które wspólnie wywołają deficyt budżetu federalnego.

Fuest oświadczył, że Niemcy stykają się z bezprecedensowym kryzysem ekonomicznym, przewyższającym skutkami wszystkie załamania gospodarcze w powojennej historii.

W zależności od czasu trwania pandemii ifo wskazuje, że gospodarka straci 250–450 mld euro (scenariusz dwumiesięcznego przestoju) lub 350–730 mld euro (trzy miesiące).

- reklama -

Jednocześnie eksperci Instytutu ostrzegają o możliwości utraty 1,8 mln miejsc pracy. W związku z tym Fuest wezwał rząd do opracowania strategii kontynuacji produkcji przemysłowej w warunkach pandemii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Szczepionki, czyli jak zostać miliarderem

Jak się okazuje, cena szczepionek na koronawirusa stale rośnie. Nieprzebadane szczepionki, są coraz droższe. A kontrakty tak ułożone, że...

Przeczytaj jeszcze to!