INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:00 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Polak bohaterem w Holandii! Utonął ratując trójkę dzieci

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Kilka dni temu, na plaży w holenderskiej miejscowości Julianadorp. 37-letni Marcin z Polski, uratował trójkę topiących się dzieci.

Mężczyzna rozmawiał z żoną przez telefon, kiedy zauważył tonące dzieci. Natychmiast ruszył im na pomoc. Przy pomocy niemieckich turystów udało mu się je uratować.

- reklama -

Niestety, Polaka zabrały fale. Mimo akcji poszukiwawczej, w której wzięły udział m.in. łodzie ratunkowe Królewskiej Morskiej Służby Ratowniczej, jednostki Holenderskiej Brygady Ratunkowej, helikopter SAR i samoloty Straży Przybrzeżnej, nie udało się znaleźć Marcina.

W czasie jej trwania, morze samo wyrzuciło jego ciało. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Osierocił trójkę dzieci w wieku 2, 10 i 12 lat.

Poruszona historią Polaka, mieszkanka Hagi, Holenderka Martina Janasz, postanowiła pomóc jego rodzinie w sprowadzeniu ciała i pogrzebie.

- reklama -

Założyła w tym celu internetową zbiórkę, której celem wyznaczyła kwotę 35 tys. euro. W rozmowie z dziennikiem „Algemeen Dagblad” kobieta poinformowała, że na koncie zbiórki znajduje się już ponad 120 tys. euro.

Zostaną one przekazane na konto wdowy, z która holenderka jest w kontakcie.

Źródło: TVP.Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx