INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:08 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Minister zdrowia zapowiada wzmożone kontrole w kurortach turystycznych! W teren rusza MSWiA oraz GIS

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Zwiększona liczba zakażeń koronawirusem podczas wakacji, lub zaraz po powrocie, zmusza ministerstwo zdrowia do działania. Minister Łukasz Szumowski zapowiada kontrole w kurortach turystycznych.

Poprosiłem MSWiA oraz GIS o wzmożone kontrole w miejscowościach turystycznych oraz powiatach “żółtych” i “czerwonych”, w których wprowadzono dodatkowe obostrzenia – powiedział w programie „Tłit” WP.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- reklama -

Również poprosiłem pana ministra (Jarosława) Pinkasa, Głównego Inspektora Sanitarnego o wzmożone kontrole zarówno w tych powiatach “żółtych” i “czerwonych”, jak również w pasie nadbrzeżnym i miejscowościach turystycznych, choćby takich rzeczy, jak zachowanie się w restauracjach, w sklepach – dodał minister.

To, że jesteśmy na wakacjach, nie zwalnia nas z tego, że jak wchodzimy do sklepu to zakładamy maskę, a jak wchodzimy do restauracji, to trzymamy dystans. I nie zwalnia to restauratorów z tego, że stoliki mają być w odpowiedniej odległości – przypomniał szef MZ.

Według piątkowego dziennego raportu ministerstwa zdrowia, padł nowy rekord, który wyniósł 809 nowych osób zakażonych.

- reklama -

Łączna liczba zakażonych w Polsce przekroczyła 50 tys.

Źródło: WP.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Izrael – więzienie za film o Chrystusie

Część izraelskich polityków na serio zamierza zabrać się za „opiłowanie” chrześcijan. Do Knesetu wpłynął projekt ustawy zakazującej każdej publikacji...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx