INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:16 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wpadł z narkotykami, bo… nie miał maseczki

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków, w tym jeden usłyszał też zarzut ich udzielania. Okazało się, że lokator jednego z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym, trafił do aresztu.

3 lutego br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolu, w rejonie parku miejskiego w Skawinie zauważyli mężczyznę niestosującego się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Po zwróceniu mu uwagi 44-letni mieszkaniec Skawiny natychmiast założył maseczkę, jednak niepokój policjantów wzbudziło jego nerwowe zachowanie.

Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie porcję metaamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności policjanci przeszukali miejsce jego zamieszkania, natrafiając na kolejną porcję tego narkotyku.

- reklama -

Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania 27-latka ze Skawiny. Policjanci ustalili, że to właśnie on udzielił narkotyków 44-latkowi i udali się do niego na przeszukanie. Tam również znaleźli metaamfetaminę. Łącznie policjanci zabezpieczyli 9,5 grama tego narkotyku.


W mieszkaniu 27-latka policjanci zastali też 58-letniego współlokatora, bez stałego miejsca zameldowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia 3-miesięcznego aresztu w związku z zastosowanym wobec niego środkiem zapobiegawczym w sprawie o niepłacenie alimentów.


Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do aresztu śledczego. Z kolei dwaj pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. 27-latek dodatkowo usłyszał zarzut udzielania metaamfetaminy.  

- reklama -


Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, z kolei za ich udzielanie kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: Małopolska Policja

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pożegnanie z CPK

Okrojenie kolejowej części inwestycji najdobitniej świadczy o tym, że rząd Tuska postanowił CPK „zaorać” w ramach walki z „pisowską gigantomanią”, a dzisiejsze gadanie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx