INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:31 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

A jednak! Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19 dla osób po 60. roku życia

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

W Izraelu trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19 będzie już od 1 sierpnia dostępna dla osób po 60. roku życia – poinformowały w czwartek miejscowe media. Ma być to preparat firm Pfizer/BionTech.

Dodatkowa kampania szczepień ma pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się wysoce zakaźnym wariantem koronawirusa, Delta.

- reklama -

Radio Kan i stacja telewizyjna Chanel 13 poinformowały, że dyrektor generalny w resorcie zdrowia Izraela prof. Hezi Lewi przekazał już kierownictwu placówek medycznych, w których podawano szczepionkę Pfizera, iż od najbliższej niedzieli mogą rozpocząć szczepienie tzw. dawką przypominającą osoby po 60. roku życia.

Koncern Pfizer oświadczył w środę, że uważa, iż dodatkowa trzecia dawka szczepionki pomoże utrzymać skuteczną ochronę przed zachorowaniem na Covid-19. Amerykański koncern twierdzi także, że awaryjne szczepienie trzecią dawką zostanie prawdopodobnie autoryzowane już na początku sierpnia w USA.

Od czerwca, kiedy wariant Delta zaczął rozprzestrzeniać się w Izraelu, resort zdrowia tego kraju już dwukrotnie notował spadek skuteczności szczepionek, jeśli chodzi o ochronę przed zakażeniem, a także przed ciężkimi przypadkami Covid-19. (PAP)

- reklama -

ska/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x