INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:25 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Japonii grozi eksplozja COVID-19

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Japońska służba zdrowia alarmuje, że od trzech dni Tokio odnotowuje niezwykle wysoki poziom zakażeń koronawirusem, informuje Associated Press.

– Nigdy nie doświadczyliśmy ekspansji infekcji na takim poziomie jak obecnie – powiedział dziennikarzom sekretarz gabinetu ministrów Katsunobu Kato. Potwierdził, że liczba nowych przypadków rośnie nie tylko w rejonie Tokio, ale w całym kraju.

- reklama -

Stolica Japonii zgłosiła 3865 nowych zakażeń podwajając wyniki sprzed tygodnia i bijąc rekord od początku pandemii.

– Chociaż nic nie pomaga nam spowolnić infekcji, istnieje wiele czynników, które ją przyspieszają – oświadczył medyczny doradca rządu dr Shigeru Omi.

– Największym ryzykiem jest brak poczucia kryzysu, a bez niego epidemia będzie się dalej rozwijać i poważnie obciążać system medyczny – dodał naukowiec.

- reklama -

Jak wyjaśnił, z okazji olimpiady miliony mieszkańców Tokio wyległy na ulice, pomimo próśb o pozostanie w domach, co sprawia, że wirus Delta rozprzestrzenia się błyskawicznie – ostrzegł lekarz

Gubernatorzy 3 prefektur graniczących ze stolicą, mają poprosić premiera Yoshihide Sugę o wprowadzenie na ich terenie stanu wyjątkowego.

Z kolei gubernator Tokio Yuriko Koike zaapelował aby do szczepień przystąpili młodzi ludzie. Z badań wynika, że zakażeniom ulegają głównie osoby w wieku 30 lat lub młodsze.

- reklama -

Kryzysową sytuację podsumował dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Kontroli Chorób dr Norio Ohmagari – Poziom zakażeń w Tokio zmierza w kierunku wybuchu epidemii, której nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x